Rubber Resources in Maastricht failliet: 55 banen op de tocht

Geplaatst door redactie

Rubber Resources in Maastricht is failliet. Het bedrijf, dat met name afgedankte autobanden recyclet, vroeg het faillissement zelf aan. Als er geen doorstart komt, verliezen 55 medewerkers hun baan.

Locatie Rubber Recources. Screendump Google Streetview

Curator John Huppertz hoopt op een doorstart van het bedrijf. Dat vertelt hij aan De Limburger. “Er lijkt interesse uit de markt te zijn”, vertelt hij aan de krant. Daarom blijft de fabriek voorlopig open. Er is echter wel een schuldenlast van 14 miljoen euro.

Net als andere bedrijven in de rubber- en kunststofverwerkende industrie had Rubber Resources te maken met:

  • stijgende energie- en loonkosten;
  • scherpe internationale prijsconcurrentie;
  • beperkte schaalgrootte in een markt waarin volumes en efficiency bepalend zijn.

Sterke afslanking en afnemers

Het faillissement vormt het eindpunt van een langdurige afslanking. Het bedrijf was ooit aanzienlijk groter en telde circa 1.600 medewerkers, verspreid over meerdere locaties en activiteiten. In die periode leverde Rubber Resources rubbermaterialen en halffabricaten aan grote spelers in de banden- en rubberindustrie, waaronder Continental, Hankook en Vredestein. Door herstructureringen, verkoop van onderdelen en sluiting van productielocaties kromp het bedrijf geleidelijk. Uiteindelijk bleef alleen de Maastrichtse vestiging over, gericht op niche-activiteiten in rubberrecycling en -verwerking.

Rubber Resources was onderdeel van het Indiaase Elgi Rubber Company, dat wereldwijd actief is en in 2011 de Maastrichtse recycler overnam om een Europese basis voor reclaim en recycling te hebben. De hoofdactiviteit en technische focus van Elgi liggen echter in India en groeimarkten, waar de productiecapaciteit voor rubberrecycling en reclaim de afgelopen jaren juist is uitgebreid en geconcentreerd in grotere fabrieken.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *