
SGL Group heeft bekendgemaakt dat het geleidelijk aan het aandeel gaat kopen dat BMW heeft in de joint-venture SGL Automotive Carbon Fibers. Deze joint-venture produceert koolstofvezel en BMW gebruikt het koolstofvezelversterkt composiet voor de carrosserie van onder meer de i3 en de i8.
Vorig jaar zei BMW dat het de toepassing van carbon wil gaan beperken en zich meer zal richten op goedkopere lichte materialen zoals aluminium voor zijn bestverkopende modellen om de marge van die auto’s op peil te houden. In een statement zegt BMW dat carbon wel een belangrijk onderdeel blijft van zijn materiaalmix en dat men blijft samenwerken met SGL bij toekomstige projecten, ook nadat BMW zijn aandeel van 49 procent in de joint venture SGL Automotive Carbon Fibers (ACF) zal hebben verkocht. De deal heeft geen invloed op bestaande afspraken voor de levering van materiaal voor de i3, de i8 en de 7-serie. BMW wil ongeveer achttien procent aandeel in SGL Group behouden. Eerder dit jaar kocht de Duitse autofabrikant de helft van de joint venture van Benteler Carbon Composites te kopen.
Duur
Koolstofvezelversterkte kunststof werd eerder naar voren geschoven als hét toekomstige materiaal voor lichtgewicht, efficiënte auto’s maar het is gebleken dat het materiaal erg duur is. Verschillende autofabrikanten hebben de laatste jaren met gespecialiseerde bedrijven samengewerkt in verband met de voordelen van het fabriceren met carbon in de zoektocht naar lichtere auto’s. Maar het probleem is telkens dat carbon weliswaar stijver en lichter is dan aluminium maar ook duurder. (bron: Automotive News)