Nederland heeft er een nieuw speelgoedmerk bij: Biobuddi. Men gebruikt biobased materialen voor de productie, namelijk groene PE uit rietsuikerafval.
Het motto van het merk is dat alle kinderen moeten kunnen spelen met veilig speelgoed dat het milieu niet aantast. Daarom gebruikt de fabrikant polyethyleen dat is zijn gemaakt uit de resten van de suikerrietplant.
Groene PE
De biologische blokken uit Nederland zijn gemaakt van groene PE, met rietsuikerafval als hoofdingrediënt. De blokken zijn daardoor uniek in zijn soort, zo meldt Biobuddi. De gepatenteerde samenstelling is uitgebreid getest en scoort minstens zo goed als ABS op het gebied van levensduur, functionele eigenschappen en kleurechtheid. "Vandaag de dag wordt vrijwel alle kunststof speelgoed nog steeds van de petrochemicaliën ABS of PP gemaakt. Bij de productie hiervan komt twee tot zeven keer het gewicht van het gebruikte kunststof aan broeikasgas in de atmosfeer. Onze nieuwe groene bouwstenen zijn gemaakt van restafval van de suikerrietplant, waardoor ze duurzaam zijn. De kwaliteit van de stenen heeft onze verwachtingen overtroffen. Bovendien passen ze perfect op niet-biobased varianten van andere merken en is de prijs ook nog eens concurrerend. Om vervolgens in Nederland het product te maken en niet in het verre oosten, is ook een zeer bewuste keuze", zo meldt oprichter Steven van Bommel van Biobuddi. Op dit moment bestaat zijn assortiment uit vijftien producten leverbaar met thema’s als Learn to create, Learning symbols, food, animals, numbers, shapes en letters.
Intertoys
Al snel bleek dat er behoefte was aan dit soort speelgoed. Speelgoedwinkels vanuit de hele wereld toonden interesse en hebben Biobuddi inmiddels in de schappen staan. In Nederland wordt het product verkocht onder andere bij Intertoys, bol.com en Bart Smit. De bouwpakketten zijn geprijsd tussen vijftien en veertig euro.
Meer info op http://www.biobuddi.com


