Van Gansewinkel partner afvalinzameling The Edge

Foto van: redactie
Geplaatst door redactie

Van Gansewinkel is de partner voor de inzameling en verwerking van alle rest- en afvalstromen voor The Edge, het financiële en economische centrum in Amsterdam dat bekend staat als het duurzaamste gebouw ter wereld.

Al in het eerste jaar moet ruim 75% van het ingezamelde afval geheel of gedeeltelijk een tweede leven als grondstof krijgen, de rest wordt omgezet in energie. Met de samenwerking ondersteunt Van Gansewinkel actief de duurzaamheidsdoelstellingen van The Edge in het realiseren van een betere afvalscheiding aan de bron.

Het gebouw The Edge heeft door het gerenommeerde Building Research Establishment, de hoogste duurzaamheidsscore voor nieuwe gebouwen ooit ontvangen. Door het toepassen van slimme technologieën zoals zonnepanelen en een warmte-koudeopslaginstallatie behaalde het kantoorgebouw van 40.000m² een score van 98.36 procent. In het energie-neutrale gebouw zijn meerdere organisaties gevestigd, waaronder Deloitte en AKD.

Omdat er meerdere bedrijven in het kantoorgebouw zijn gevestigd heeft EcoSmart, een dochterorganisatie van Van Gansewinkel, speciale inzamelmiddelen ontwikkeld. Daarmee worden per organisatie en per verdieping de scheidingsresultaten gemeten en naar ratio doorbelast. EcoSmart plaatst inzamelmiddelen op de werkvloer, wat het scheiden van afval aan de bron vereenvoudigt. Voorbeelden hiervan zijn de Tulip, een multifunctionele afvalinzamelunit voor zeven reststromen, en de SmartBin die voor vergaderruimtes en kantoren.

Van Gansewinkel zamelt in The Edge een allerlei afvalstromen in: papier/karton, swill (voedselresten uit bijvoorbeeld het restaurant), kunststof, glas, klein gevaarlijk afval en ander bedrijfsafval.

Via afvalrapportages krijgen de organisaties een helder inzicht in het afval dat zij genereren. Doel is dat zij zich bewust worden van de toegevoegde waarde van afvalscheiding op de werkvloer. Daarbij krijgen zij ook inzicht in wat er wordt gedaan met het ingezamelde afval en bekijken hoe zij het recyclingpercentage verder kunnen laten groeien.

www.vangansewinkel.com