Voedselveilige kunststof componenten

Foto van: redactie
Geplaatst door redactie

Het naleven van EC 1935/2004 wordt een steeds belangrijker thema in de levensmiddelsector. Het gaat hier namelijk niet om een richtlijn, maar om een Europese wet. Alle kunststoffen die in direct contact komen met voedsel, moeten hieraan voldoen. Uit een recente publicatie van de Staatscourant valt te concluderen dat de overheid hierop strenger gaat toezien.

ERIKS heeft al geruime tijd een complete productlijn met EC 1935/2004 goedgekeurde materialen en voert deze onder de naam: ERIFOOD. Als toeleverancier zorgt het bedrijf ervoor dat het halffabricaat aan de EC 1935/2004 norm voldoet. Wanneer een onderdeel uit dit materiaal wordt bewerkt, dient ook het eindproduct nog steeds aan deze eisen te voldoen.

Door aanpassingen in het productieproces door te voeren heeft ERIKS kunststoffen Ede de mogelijkheid om nu ook bewerkte onderdelen te leveren die aan EC1935/2004 voldoen. Hierdoor is Good Manufacturing Practice (EC 2023/2006) – onderdeel van de EC1935/2004 – nu gewaarborgd door het behalen van ISO 22000.

www.eriks.nl