Borealis neemt alle aandelen van Speciality Polymers Antwerp over

Foto van: redactie
Geplaatst door redactie

Borealis, producent van polyolefinen, basischemicaliën en meststoffen, maakte vandaag bekend dat het de participatie van 67% in Speciality Polymers Antwerp N.V. heeft overgenomen van DuPont Holding Netherlands B.V.

Speciality Polymers Antwerp N.V., gevestigd in Zwijndrecht (Antwerpen, België), is een joint venture van DuPont Holding Netherlands B.V. (67%), Borealis Polymers N.V. en Borealis Kallo N.V. (samen 33%).

‘Ons streven om alle aandelen van Speciality Polymers Antwerp te verwerven, past in onze strategie om te groeien in specifieke toepassingsgebieden voor onze polyolefinenactiviteiten,’ aldus Mark Garrett, Borealis Chief Executive. ‘De door Speciality Polymers Antwerp geproduceerde acrylaatcopolymeren zijn belangrijk voor onze activiteiten op de markt van energie- en infrastructuurtoepassingen, dat één van onze belangrijkste markten is.’

Volgens deze overeenkomst blijft DuPont de markt voorzien van EVA en acrylaat copolymeren, geproduceerd in SPA.

De plannen van Borealis zullen nu aan de betrokken werknemersafgevaardigden worden toegelicht. De transactie moet nog door de relevante concurrentie-instanties worden goedgekeurd.