
FANUC Benelux toont op stand 11.C008 op de Techni-show (11-14 maart 2014 in Utrecht) de RoboShot spuitgietmachine, de RoboCut draadvonkeenheid en de RoboDrill Alpha DiA, een machine voor boren, frezen en tappen.
RoboShot
De RoboShot serie spuitgietmachines is gericht op grote precisie in beweging en hoge versnellingen. De besturing regelt de versnelling, de snelheid en de kracht van de sluitbeweging snel bij. Omdat de besturing op elk moment de exacte positie van de matrijzen kent, hoeven operator of robot niet te wachten op volledige opening om het product uit de matrijs te nemen. De machines hebben sluitkrachten van 15 tot 350 ton en zijn uitgerust met collision detection.
RoboCut
De RoboCut Alpha CiA-serie gebruikt draaddiameters van 0.10 tot 0.30mm, optioneel vanaf 0.05 mm. De servomotor meet de spanning van de draad continu en houdt die constant onder controle. Het draadvonken gebeurt in een waterbad met een vulniveau tot 200 mm. Vullen gebeurt automatisch, afgewerkte onderdelen verwijderen zonder het bad leeg te moeten maken. Door de grote werkruimte en de automatisch openende deur heeft de operator een goede toegang tot het geproduceerde stuk, ook via de onderkant.
RoboDrill
In de RoboDrill integreert FANUC een gereedschapswisselaar met plaats voor 21 werktuigen. De tijd om van gereedschap te wisselen bedraagt 1,6 seconden. De spindel draait aan een maximale snelheid van 10.000 of 24.000 omwentelingen per minuut. Bij 24.000 tpm produceert hij een koppel van 35 Nm. In continue werking genereert hij een vermogen van 4,5 kW. Op volle kracht is dat 26 kW gedurende één minuut.