28 november: themabijeenkomst ‘Duurzame producten’

Foto van: redactie
Geplaatst door redactie

Op donderdagmiddag 28 november a.s. organiseert de NRK een MJA themabijeenkomst ‘Duurzame producten’ die wordt gehouden bij ISVW in Leusden. Alle actuele onderwerpen zoals LCA, duurzame producten in de bouw, Biobased en 3D-printing komen aan bod.

De bijeenkomst is gratis toegankelijk voor NRK-leden en is bestemd voor R&D-managers, KAM-coördinatoren en directeuren van NRK-lidbedrijven. Ook toeleveranciers en afnemers van NRK-bedrijven zijn van harte welkom.

Het programma ziet er als volgt uit:

Programma:
12.30: Ontvangst en netwerklunch
13.00: Opening en welkomstwoord door dagvoorzitter Erik de Ruijter (NRK)

13.15 uur: Wat zijn duurzame producten, waarom duurzaam? In verband met de crisis en toenemende concurrentie wordt het belangrijk om onderscheidend te zijn.
Willem Lageweg, directeur MVO Nederland

13.45 uur: LCA for dummies. In het woud van LCAÆs is het lastig een keuze te maken welke LCA relevant is voor uw product. Waar moet ik op letten?
Dr. Isabell Schmidt, IK Industrievereinigung Kunststoffverpackungen e.V.

14.15 uur: Innovatierichtingen. Klanten kiezen voor rubber en kunststofproducten omwille van de functionele voordelen van kunststof/rubber.
Niels van Amstel, Megaborn adviseurs en ingenieurs en managers voor verkeers-, infra- en mobiliteitsprojecten

14.45 uur: Van kennis naar doen
Vier parallelsessies. Alle aanwezigen kiezen een van vier workshops waaraan zij deelnemen. In de workshop wordt eerst een presentatie over het thema gegeven. Daarna wordt tijdens een interactieve sessie met de aanwezigen besproken hoe bedrijven de nieuwe kennis kunnen toepassen.
– Parallelsessie 1: Merijn Bos, Oerlemans Plastics B.V / Hilbert Pool manager special accounts bij Icopal Synthetic Membranes B.V.: Vekudak MRPI en recyclingsysteem
– Parallelsessie 2: Jan Noordegraaf, Managing Director bij Synbra Technology bv / Eline Mertens, Managing Director Windchallenge Holland BV i.s.m. Promolding
– Parallelsessie 3: Bert Bosman, Sustainability Expert bij SABIC: Green deal groen certificaten
– Parallelsessie 4: Masja Mooij, Lecturer Industrial Product Development at Windesheim: nieuwste technologieën, toepassingen en technieken met 3D printing

15.45 – 16.15 uur: Pauze

16.15 uur: Betrek je klant erbij, marktgericht. Hoe verkoop je je duurzame producten? Voordat een (duurzaam) product ontwikkeld is, is het belangrijk om je klant hierbij te betrekken. Hoe verloopt een succesvol ontwikkelingsproces en waar moet je rekening mee houden?
Peter Stello, QEW Engineered Rubber

17.00 uur: Welke drie MJA NRK-bedrijven hebben de meeste energie-efficiency in productieprocessen, in de keten of in duurzame energie?
Uitreiking MJA-Pluimen door Erik de Ruijter

17.15 uur: Communicatie. Producenten van duurzame producten hebben moeite om te vertellen dat hun product duurzaam is. Enkele voorbeelden van succesvol mediagebruik.
Judith Versloot, Profine Nederland

18.00 uur: Afsluiting bijeenkomst en netwerkborrel

Locatie: Internationale School voor Wijsbegeerte (ISVW), Dodeweg 8, 3832 RD Leusden

Ga voor meer informatie en inschrijven naar www.nrk.nl