
Onder de naam ‘Carousel’ tonen zes samenwerkende bedrijven uit Oostenrijk en Italië de volledige productie van elastomere afdichting. De keten gaat van het ontwikkelen van rubber compounds, via machines en gereedschap, tot kwaliteitscontrole en automatisch sorteren.
De kern van het concept zijn een spuitgietmachine MHF700/300XL editionS van Maplan Oostenrijk en een 4×54-voudige matrijs van ORP Stampi Italië.
ORP Stampi is gespecialiseerd in het ontwikkelen en bouwen van matrijzen voor rubberspuitgieten. De nadruk ligt op koudrunnersystemen. De koudrunnermatrijs is voorzien van open spuitneuzen, snel openen, temperatuurregeling en vloeiregeling. De vier spuitneuzen vullen elk matrijsdeel met 54 vormholtes met elastomeer. Dit brengt de capaciteit op 216 afdichtingen per cyclus.
Compoundeur Mesgo levert het materiaal, NBR 65Sh A. Elk product weegt 0,25 gram, het totale schotgewicht van de vier matrijsdelen is 420 gram.
De horizontale spuitgietmachine MHF700/300XLeditionS van Maplan is voorzien van een FIFO dubbele inspuiteenheid. Het energieconcept van de aandrijving correspondeert met de Cool Drive II Standard.
Andere partners in het project zijn:
GiBiTre instruments voor het plannen van het productieproces
Gamma Stampi: de stansmachine voor het scheiden van de onderdelen
UTP Vison: kwaliteitscontrolesysteem