ABN AMRO: Vraag naar industriële metalen trekt aan

Foto van: redactie
Geplaatst door redactie

De metaalmarkten kregen begin augustus een impuls door positieve economische ontwikkelingen. Door geopolitieke gebeurtenissen (Syrië) en onzekerheid over de stimuleringsmaatregelen van de Fed vielen de prijzen na enige tijd echter terug naar vrijwel hetzelfde niveau als begin augustus. Het besluit van de Fed haar steunaankopen voor te zetten, heeft een positief effect op de metaalprijzen. Tegelijkertijd vertalen de marktomstandigheden in China zich in een lager groeipad van het bruto binnenlands product. Dit heeft indirect effect op de vraag naar metalen.

Dit concludeert ABN AMRO in de Industriële Metalen Monitor van september.

De vooruitzichten blijven dit jaar voorlopig onzeker op de meeste metaalmarkten. Dit geldt met name voor Europa waar de activiteit relatief zwak blijft. Hoewel de activiteit bij de meeste eindgebruikers van metaal het hersteltempo versterkt, verwacht ABN AMRO geen substantiële prijsstijgingen. Buiten Europa is de behoefte aan metaal groter.

De aluminiumsector – na staal ’s werelds grootste metaalmarkt in volume – wordt gedomineerd door overproductie en grote voorraden. Niettemin hebben ook niet-fundamentele factoren invloed op de marktontwikkelingen. Belanghebbenden blijven zich richten op indicatoren die gunstig uitwerken voor grondprijzen, zoals stimuleringsmaatregelen en import- en exportcijfers van de grootste landen die basismetaal consumeren en produceren.

ABN AMRO verwacht dat de prijzen van basismetalen in de komende drie maanden stijgen.

De vraag naar staal bevindt zich nog steeds onder het niveau van voor de crisis. Dit geldt vooral voor Europa, waar de vraag naar staal tot juli achterbleef. Toch stelt ABN AMRO vast dat sprake is van veelbelovende vooruitzichten en verwijst zij onder meer naar de toename van de PMI voor industriële activiteit. Ook in de Verenigde Staten is sprake van een herstel van de activiteiten in de verwerkende sector.

Tegelijkertijd benadrukt ABN AMRO dat overcapaciteit een probleem blijft, met name in China en Europa. Dit zet staalprijzen onder druk, ondanks de relatieve gunstige vooruitzichten voor de vraag. Prijzen voor ferro-metalen zullen de komende drie maanden waarschijnlijk dalen.

Download hier de Industriële Metalen Monitor: Industriele_Metalen_Monitor-sept_2013_NL.pdf