
In Singapore heeft LANXESS zijn nieuwe butylrubberfabriek geopend. Het bedrijf heeft ongeveer 400 miljoen euro geïnvesteerd in de fabriek, die een capaciteit heeft van 100.000 ton. Het is de modernste in zijn soort in Azië en er kan zowel halobutylrubber als butylrubber worden geproduceerd.
Hiermee heeft LANXESS butylrubberfabrieken in drie werelddelen. Behalve in Singapore produceert het concern butylrubber in Sarnia (Canada) en Zwijndrecht (België).
De fabriek in Singapore is in het eerste kwartaal van 2013 opgestart, zal in het derde kwartaal met de commerciële productie beginnen en in 2015 volledig in bedrijf zijn. Het is de grootste investering in de geschiedenis van LANXESS.
Butylrubber wordt vooral gebruikt voor autobanden; driekwart van de butylrubberverkoop van LANXESS is bestemd voor ‘mobiliteit’. Verwacht wordt dat de markt voor dit type rubber de komende jaren met 5% per jaar zal groeien.
Vooral Azië is een groeimarkt. Zo zal in China en India het aantal personenauto’s de komende vijftien jaar waarschijnlijk verdrievoudigen. Bovendien is er trend om in deze landen meer radiaalbanden te monteren onder bussen en vrachtauto’s. Moderne radiaalbanden hebben een binnenbekleding van halobutylrubber, dat ondoorlatend is voor gassen. De banden blijven daardoor langer op spanning – dit bespaart brandstof en vermindert de CO2-uitstoot.
Een nieuwe toepassing van broombutylrubber, een type halobutylrubber, is het loopvlak van banden. Het verbetert de wegligging en remweg op een nat wegdek, zonder de rolweerstand te vergroten. Halobutylrubber wordt gebruikt voor farmaceutische doppen.
Andere toepassingen voor butylrubber zijn beschermende kleding, schoenzolen, lijmen en kauwgom.
De productie van butylrubber is complex. De verschillende stappen spelen zich af bij temperaturen van -100 tot +200 graden Celsius.
www.lanxess.com