Als Europees distributeur van grondstofspecialiteiten heeft VELOX de medische polymeren van ARKEMA in zijn productfolio opgenomen. Dit is een belangrijke toevoeging aan het programma voor de medische en farmaceutische industrie dat VELOX levert Het gaat om de productlijnen Pebax SA 01MED, RilsanMED, RilsamidMED.
Pebax SA 01 MED polyetherblokamide is een thermoplastisch elastomeer, leverbaar in uiteenlopende flexibiliteiten (afhankelijk van de percentage zachte blokken). Het is gemakkelijk te verwerken en heeft goede mechanische en chemisch eigenschappen. Deze materialen worden verwerkt tot medische slangen en angio-plastische ballonnen. Pebax SA 01 MED wordt veel gebruikt in cardiovasculaire instrumenten zoals PTCA katheters.
RilsanMED polyamide 11 en RilsamidMED polyamide 12 worden gebruikt voor medische slangen en ballonnen, waarbij indrukbaarheid en drukweerstand primaire eisen zijn en waarbij flexibiliteit en rek behouden moeten blijven. Ze zijn te verwerken door extruderen en spuitgieten.
Arkema is de grootste Franse producent van chemicaliën, met vestigingen in meer dan 40 landen met circa 14.000 werknemers en 10 ontwikkelingscentra.
VELOX is een van de grootste Europese distributeurs van grondstofspecialiteiten voor de kunststof-, composiet-, rubber- en coatingindustrie met circa 190 medewerkers en kantoren in 18 Europese landen. VELOX Benelux is gevestigd in Oosterhout (NB).