Nieuwe vakbeurs materialen

Foto van: redactie
Geplaatst door redactie

Op 4 en 5 juni organiseert Mikrocentrum de eerste editie van de vakbeurs Materials 2013. Met als ondertitel ‘engineering & technology’ draait alles gedurende twee beursdagen om het ontwikkelen en fabriceren van allerlei soorten materialen. Materials 2013 is bedoeld voor iedereen die betrokken is bij de keuze, de directe toepassing, het aanbrengen en (na)bewerken van materialen. De dagen vinden plaats in Veldhoven.

Mikrocentrum legt uit waarom de beurs wordt opgezet: de enorme variatie aan materialen en de almaar toenemende complexiteit van producten wordt steeds groter. Daarom is gedegen kennis van materialen en de bijbehorende materiaalkeuze zeer belangrijk voor ontwerpers, constructeurs en engineers.

Met een specifieke vakbeurs en een hoogwaardig congresprogramma voorziet Materials 2013 de bezoekers van kennis en nieuwe (praktische) inzichten. Hiermee is de bezoeker beter in staat de rol van materialen, van ontwerp tot gebruik, te begrijpen. Zo worden uiteindelijk betere keuzes gemaakt bij de verwerking en toepassing van materialen.

Materials 2013 gaat over onder andere de volgende materialen:
– metalen, kunststoffen, keramiek
– biomaterialen
– composieten
– zelfherstellende materialen
– grondstoffen voor de procesindustrie
– coatings
– materialen voor speciale dunne folies
– materialen die bestand zijn tegen hoge temperaturen en/of UV
– materialen met specifieke structuren of andere bijzondere eigenschappen
– piëzomaterialen
– goed hechtende en juist niet-hechtende materialen
– speciale hydrofobe en hydrofiele materialen

Toonaangevende samenwerkingspartners
Materials 2013 wordt ondersteund door diverse partners die al jarenlang actief zijn op het vakgebied van materialen, zoals: Bond voor Materialenkennis, M2i (Materials Innovation Institute), High Tech Systemen en Materialen, IOP Selfhealing Materials (namens Agentschap), Delft Centre for Materials en Dutch Polymer Institute (DPI).

In 2011 was de laatste editie van de tweejaarlijkse vakbeurs ‘Materials Engineering’. Afgelopen juni kondigde de organisatie OGZ aan dat deze vakbeurs niet wordt voortgezet.

Meer informatie over de nieuwe beurs: www.materialenbeurs.nl