
De speciaalchemiegroep LANXESS presenteert een van de eerste banden ter wereld van de categorie AA volgens de nieuwe Europese reglementering voor de etikettering van banden. Met dit concept wil LANXESS de duurzaamheid van de band verder verbeteren door het gebruik van hoogwaardig Nd-PBR.
De conceptband is een van de eerste geproduceerde banden die een AA-score zou krijgen volgens de nieuwe etiketteringsreglementering die in november in de Europese Unie van kracht wordt. De internationale trend om te kiezen voor duurzame oplossingen voor transport houdt onder meer het gebruik van banden die leiden tot een lagere CO2-uitstoot en een grotere brandstofefficiëntie.
Voor de AA-conceptband biedt LANXESS materialen aan die grondig zijn getest. Hierdoor kan de bandenindustrie sneller nieuwe banden op de markt brengen.
De conceptband is gemaakt van op neodymium gebaseerd polybutadieenrubber (Nd-PBR). LANXESS is marktleider op het gebied van het hoogwaardige Nd-PBR dat wordt gebruikt in ‘Groene Banden’, het snelst groeiende segment van de bandenindustrie, met een jaarlijks wereldwijd groeipercentage van circa 10 procent. De vraag wordt voor een deel gestuurd door groei in vooral de regio’s Azië en Latijns-Amerika. Daar krijgt de middenklasse meer welstand. Ook neemt de vraag toe doordat in de hele wereld bandenlabels worden ingevoerd.
In november 2012 wordt in de Europese Unie (EU) een bandenlabel verplicht. Japan en Zuid-Korea waren de eerste landen waar een labelsysteem werd ingevoerd. In januari 2010 werd in Japan een vrijwillig bandenlabel ingevoerd. Daarna lanceerde Zuid-Korea in november 2011 een vrijwillig label en in december 2012 zal het een verplicht label invoeren. Andere landen, zoals Brazilië, de VS en China, zullen wellicht de komende jaren volgen.
De banden zullen een score van A tot G krijgen op basis van hun brandstofefficiëntie en hun grip op nat wegdek. Het rolgeluid wordt ook gemeten. De nieuwe wetgeving zorgt dus voor meer transparantie voor de consument. Ook zal er meer aandacht zijn voor ‘Groene Banden’. Volgens studies van de Technische Universiteit van München zal het marktaandeel van banden van de klassen A en B naar verwachting in de EU in 2017 20-30 procent bereiken en daarna stijgen tot 70-80 procent in 2022.
Er zijn ‘Groene Banden’ die zowel Nd-PBR als styreenbutadieenrubber (SSBR) bevatten. LANXESS produceert eveneens SSBR, dat hoofdzakelijk gebruikt wordt voor het loopvlak van ‘Groene Banden’, waar het bijdraagt tot een vermindering van de rolweerstand en een verbeterde grip op nat wegdek.
Ga voor meer informatie naar de website van Lanxess.