DSM Dyneema sluit vestiging in Flaach, Zwitserland

Foto van: redactie
Geplaatst door redactie

DSM Dyneema gaat zijn fabriek in Flaach, Zwitserland, sluiten. De locatie, die in 2007 in het bezit kwam van DSM Dyneema als onderdeel van de acquisitie van Pamako A.G., ontwikkelt en produceert tape gemaakt van UHMwPE, polyetheen met een ultrahoog moleculair gewicht. Dit besluit heeft consequenties voor ongeveer 25 mensen.

Gerard de Reuver, President van DSM Dyneema, legt uit: ‘We hebben de laatste jaren flink geïnvesteerd in verbetering van de technologie en de kennis en kunde van de betrokkenen. De mensen in Flaach hebben, met flinke ondersteuning door ons R&D-team, buitengewoon hard gewerkt aan het commercialiseren van nieuwe producten. Economische bedrijfsvoering is altijd een probleem geweest. Het is een heel kleine locatie en de kosten om een aparte ontwikkelingsfaciliteit in bedrijf te houden hebben een onaanvaardbaar niveau bereikt, vooral in de huidige economische omstandigheden.’

Sinds de business door DSM Dyneema werd overgenomen heeft er uitgebreide procesontwikkeling plaatsgevonden. In 2008 werd het eerste UHMwPE tapetype voor ballistische toepassingen op de markt gebracht, en nadien zijn nog andere producten aangekondigd voor diverse nieuwe toepassingen, waaronder telecommunicatie. De bouw van een grote nieuwe tapefabriek op de bestaande locatie van DSM Dyneema in Greenville, N.C. in de VS nadert zijn voltooiing.

Ga voor meer informatie naar de website van DSM Dyneema.