Braskem neemt PP-activiteiten van Dow Chemical over

Foto van: redactie
Geplaatst door redactie

Dow Chemical heeft zijn PP-activiteiten verkocht aan Braskem, dat hiermee de grootste PP-producent in Noord-Amerika wordt. Met de overname, waarmee een bedrag van 323 miljoen US dollar gemoeid is, betreft twee fabrieken in de VS en twee in Duitsland. In totaal gaat het om een productiecapaciteit van 1,05 miljoen ton polypropeen per jaar. De twee fabrieken in Duitsland staan in Wesseling en Schkopau, en hebben een capaciteit van 545.000 ton per jaar.

‘De overname van de productie-eenheden van Dow verstevigt onze leidende positie op het gebied van polypropeen in de Verenigde Staten en verbetert onze positie in Europa’, aldus algemeen directeur van Carlos Fadigas van Braskem.

Voor Dow past de verkoop in het streven zich meer te richten op polymeren met een grotere toegevoegde waarde. Bij polypropeen waren de marges niet wat Dow aanvankelijk verwachtte.