Evonik verkoopt roetactiviteiten aan Rhône Capital

Foto van: redactie
Geplaatst door redactie

Evonik Industries gaat zijn roetactiviteiten verkopen aan Rhône Capital LLC. Deze hadden in 2010 een omzet van ongeveer 1,2 miljard euro. Met de overname is een bedrag gemoeid van meer dan 900 miljoen euro. Evonik stoot het bedrijfsonderdeel af omdat het zich meer wil richten op zijn chemische kernactiviteiten.

Klaus Engel, voorzitter van de directie van Evonik Industries AG: ‘De transactie is goed voor Evonik, de toekomst van de roetactiviteiten en de medewerkers. Tegelijkertijd is het een belangrijke stap in de richting van een duidelijker bedrijfsprofiel voor Evonik als grote producent van speciale chemicaliën.’

De roetactiviteiten van Evonik omvatten 16 fabrieken in 11 landen. Evonik Carbon Black staat op de derde plaats in deze markt. Het bedrijf wordt in zijn geheel overgenomen, inclusief 1650 medewerkers.

Ga voor meer informatie naar de website van Evonik.