
Het nieuwe gebouw van Brørup Sparekasse in Fredericia, Denemarken, heeft een gevelbekleding die is gemaakt van Corian. Het project is de eerste toepassing van DuPont Corian op het gebied van gevelbekleding van gebouwen in Noord-Europa. Het is een ontwerp van schmidt hammer lassen architecten.
Met het bijzondere uiterlijk van het bedrijfsgebouw wil Brørup Sparekasse een nieuw imago creëren, namelijk dat het meer is dan een gewone spaarbank. Het gebouw moest waarden en service verbinden, en zowel esthetisch als functioneel vernieuwend zijn.
Het telt drie verdiepingen en heeft een publiek plein aan de oostkant, dat overloopt in het hoofdgebouw en de ingang, waar de gevel naar binnen terugwijkt. De andere kant van het gebouw culmineert in een toegang met overkraging, ontworpen als een dynamische vorm in synergie met de sculpturale expressie van het gebouw.
Een rechtlijnig puzzelpatroon – een soort Tetris – in DuPont Corian karakteriseert het gebouw. In het puzzelpatroon zijn vierkante vensters geïntegreerd. De gevel is gemaakt met panelen in verschillende maten en vormen. De panelen meten 120 cm x 120 cm vermenigvuldigd met 2 of 3, in een modulair patroon dat de Tetris puzzelstukken creëert.
Ga voor meer informatie naar de website van DuPont.