
Na jaren van ontwikkelingswerk heeft Plasticum de CLUBE (CLosure en tUBE) geïntroduceerd. Het is een tube uit één stuk met geïntegreerde dop, die wordt geproduceerd met behulp van bi-spuitgieten. Decoratie vindt plaats met in-mould labelling.
Het is een nieuw verpakkingsconcept dat een aanzienlijke materiaalbesparing oplevert. En doordat het productieproces eenvoudiger is, is het ook flexibeler en zijn de aanlooptijden korter. Tijdens de K 2010 in Düsseldorf werd de techniek gedemonstreerd op een Engel e-motion 740H/440M/280 T met een kantelmatrijs met 4 vormholtes en een tweede bewegende eenheid op de bewegende plaat.
De productie verloopt als volgt:
1. de IML-folie wordt ingelegd
2. de tube wordt gespuitgiet
3. de matrijs draait in het horizontale vlak
4. de dop wordt op de tube gespoten
5. de tube wordt gevuld
6. de bodem wordt dichtgelast
Voor tubeproducent Plasticum is een gespuitgiete tube een logisch alternatief voor de gebruikelijke geëxtrudeerde tube – zij het dat er heel wat ontwikkelingswerk bij kwam kijken. De CLUBE-techniek is dan ook geoctrooieerd. Doordat de dop geheel is geïntegreerd in de tube hoeft deze geen ‘schouder’ te hebben. Hierdoor kan tot 40% materiaal worden bespaard.
Een ander groot voordeel is de flexibiliteit: er kan snel worden gewisseld van kleur en etiket, waardoor ook kleine series haalbaar zijn.
De machine die op de K 2010 te zien was, komt bij Plasticum in Tilburg te staan.
Ga voor meer informatie naar de website van Plasticum.