
Federplast.be, de vereniging van producenten van kunststof- en rubberartikelen, hield een enquête onder haar leden. Hoewel in 2009 de productie van de kunststof- en rubberverwerkende bedrijven daalde met 13,4 %, verwacht bijna één op de twee bedrijfsleiders in 2010 weer aansluiting te vinden bij groei. De tewerkstelling zou stabiel blijven of een lichte groei kennen. De sector ziet kansen in de toenemende aandacht voor energiebesparing en in nieuwe technieken voor productie en opslag van energie.
De kunststof- en rubberverwerkende bedrijven kenden in 2009 een terugval van 13,4 %, vooral in de investeringsgoederen. De productie van consumentengoederen (consumentenverpakking, medische artikelen, huishoudartikelen) hield beter stand. De tewerkstelling daalde met 4,8 %. ‘De bedrijven uit de sector hebben de nodige saneringen en kostenbesparingen uitgevoerd om de bedrijfsresultaten op peil te houden’, aldus Henri Vliegen, voorzitter van Federplast.be.
Uit de rondvraag bleek een voorzichtig optimisme van de bedrijfsleiders. Meer dan 40 procent van de bedrijfsleiders verwacht in 2010 een gelijkblijvend volume, ongeveer eenzelfde aantal zelfs een stijging. De groei wordt zowel in bestaande markten als in nieuwe markten verwacht. Een grote meerderheid van de bedrijfsleiders (81 %) voorziet voor 2010 een gelijke of een licht stijgende tewerkstelling.
Federplast.be vertegenwoordigt de kunststof- en rubberverwerkende leden van Agoria, de federatie van de technologische industrie, en essenscia, de federatie van de chemische industrie en life sciences. De kunststof- en rubberverwerkers zijn kleine en middelgrote ondernemingen met een gemiddelde bedrijfsgrootte van 45 werknemers. Wanneer men ook de grondstofproducenten meerekent, dan vertegenwoordigt de kunststof- en rubbersector binnen Agoria, essenscia en Federplast.be samen meer dan 300 bedrijven, 34.000 werknemers en een omzet van 16 miljard euro.
Ga voor meer informatie naar de website van Federplast.