Cradle to Cradle proof

Foto van: redactie
Geplaatst door redactie

EPEA en DPI Value Centre zijn gezamenlijk een project gestart dat moet leiden tot een overzicht van polymeren – inclusief additieven – die Cradle to Cradle proof zijn. Met deze lijst zullen gebruikers (ontwerpers, producenten en overheden) volgens DPI Value Centre in staat zijn een C2C verantwoorde keuze te maken bij het (her)ontwerpen van hun producten en processen.


Essentieel is dat elk materiaal beoordeeld wordt op zijn geschiktheid in een biologische of technische product levenscyclus.

Een aantal Nederlandse bedrijven (MKB, grote bedrijven en multinationals) wordt in deze eerste fase betrokken bij het project door het inbrengen van hun producten. Deze producten worden aan de C2C criteria getoetst. Het is de bedoeling dat de lijst later wordt aangevuld.

“Ik zie een drievoudige win-win situatie. Allereerst voor bedrijven over de hele wereld, omdat er helderheid ontstaat bij hun keuze van materialen. Ten tweede voor de betrokken producenten die hun C2C producten kunnen tonen. En ten derde onze maatschappij, die gebaat is bij het gebruik van C2C materialen”, aldus Arie Brouwer, directeur van DPI Value Centre.

Het project komt mede tot stand dankzij de ondersteuning door SenterNovem.