Groen licht voor proef met rubber in asfalt

Foto van: redactie
Geplaatst door redactie

Voor het doorontwikkelen van geluidreducerende deklagen op wegen, wordt een proef opgezet met het toepassen van een nieuw asfaltmengsel waarin rubber is verwerkt. Aan deze proef nemen het college van B&W, Heijmans infra, Vredestein Banden, de Regio Twente en de Stichting Band en Milieu deel. De planning is om de proef nog dit jaar te laten plaatsvinden in het kader van het geplande onderhoud van de Broekheurnerring in Enschede.

De doelstelling van de proef is om te meten wat de effecten zijn van dit mengsel voor het verkeerslawaai en wat de gevolgen zijn voor het beheer en onderhoud in de komende jaren. Bovendien wordt hiermee aangetoond of het verwerken van rubber in asfalt een duurzame wijze van hergebruik van rubber is. Dit sluit goed aan bij het beleid van Enschede om de hoeveelheid afval te reduceren en hergebruik van materialen te stimuleren.

Proefvakken
Voor deze proef zullen in 2009 aan de Broekheurnerring tussen de Broekheurnerrondweg en de Geesinkweg een drietal proefvakken worden aangelegd, Twee proefvakken worden van een asfaltmengsel voorzien van rubber en één proefvak van een traditioneel asfaltmengsel. In het krediet is een bedrag opgenomen voor het herstel van de proefvakken met een traditioneel asfaltmengsel. Dit voor het geval dat het beproefde asfaltmengsel niet voldoet aan de vooraf gestelde eisen. De gemeenteraad moet nog met het voorstel instemmen.

Bron: Nieuwsbank