KraussMaffei ‘Spotlight Days’ in München

Foto van: redactie
Geplaatst door redactie

KraussMaffei, fabrikant van kunststofverwerkende machines, organiseerde 7 en 8 mei de ‘Spotlight Days’ in thuisbasis München. ‘Door de economische crisis heeft KraussMaffei te maken met een omzetdaling van 30%’, aldus CEO dr. Dietmar Straub. ‘Toch doen we het daarmee beter dan onze concurrenten, die kampen met ruim 50% teruggang. Dat komt doordat we voortdurend en compromisloos innoveren. Onze klanten waarderen dat.’

Foto: Tijdens de goedbezochte open dagen van KraussMaffei in München stond de complete serie volelektrische EX-machines opgesteld.(klik op de foto voor een vergroting)

Ook pareerde Straub het veelgehoorde geluid dat familiebedrijven in deze crisis beter af zijn dan beursgenoteerde bedrijven. ‘Beursgenoteerde bedrijven hebben meer financiële know how in huis om juist nu verstandige maatregelen te nemen.’ Straub vervolgde: ‘De laatste maanden benaderen klanten uit eindmarkten KraussMaffei meer dan twee keer zo vaak als drie jaar geleden om in de toekomst samen te werken aan innovatieve onderzoeksprojecten. Dat geeft mij hoop. Laat er geen misverstand over bestaan: men heeft in ons een betrouwbare partner. KraussMaffei is niet in handen van zomaar een private equityfonds. Onze grootaandeelhouder, de Madison Group, belegt uitsluitend in de kunststofindustrie. Madison is aan KraussMaffei gecommitteerd tot in een verre toekomst.’

Ook KraussMaffei investeert tegenwoordig volop in volelektrisch spuitgieten, in de vorm van de AX en EX. Waar de goedkopere AX kan worden beschouwd als een standaardmachine, daar is de vernieuwde EX een raspaardje. De AX is beschikbaar in sluitkrachten van 50 tot – sinds kort – 230 ton. De EX-machine is beschikbaar in sluitkrachten van 50 tot 240 ton. Over de verschillen tussen beide machines werd het volgende gezegd:
De sluiteenheid van de nieuwe AX bestaat uit een 5-punts kniehefboom, terwijl de EX een Z-toggle heeft. Dit principe zorgt voor een korte, directe en dus heel snelle sluitbeweging van de matrijs. De AX haalt een inspuitsnelheid van 200 millimeter per seconde zonder de optie van een verhoogde sluitsnelheid. De EX bereikt 300 millimeter per seconde, mét de optie de inspuitsnelheid te verhogen tot maximaal 600 millimeter per seconde.

Bij de AX zijn de drivers watergekoeld en de motoren luchtgekoeld. Bij de EX zijn zowel de motoren als de drivers watergekoeld. Hierdoor worden hogere snelheden mogelijk en wordt een cleanroom minder thermisch belast. Overigens halen zowel de AX als de EX hun officiële inspuitsnelheden ook bij maximale druk. Dat laatste is bij diverse van concurrenten niet het geval, aldus KraussMaffei.

Lees het uitgebreide artikel in de spuitgietspecial van Kunststof en rubber. Ook als u nog geen abonnee bent, kunt u de special ontvangen door u aan te melden.