De verkoop door Kendrion van de Vink-Groep aan het Britse Edmundson Distribution Ltd. is vrijwel afgerond. De Vink-groep heeft meer dan duizend medewerkers en vestigingen in elf Europese landen, waarbij Vink Kunststoffen BV te Didam de Nederlandse tak vertegenwoordigt. Het bedrijf is een handelsonderneming in kunststof halffabricaten.
Kendrion NV uit Zeist bereikte op woensdag 26 november 2008 al overeenstemming met het Britse Edmundson Distribution Limited over de verkoop van de Vink-groep. Edmundson Distribution Ltd is actief in de distributie van kunststof halffabricaten in het Verenigd Koninkrijk onder de naam Amari Plastics. Vervolgens werd de transactie op 12 december goedgekeurd door de aandeelhouders van Kendrion. Ook de Europese mededingingsautoriteiten en de banken hebben de deal inmiddels gefiatteerd. De definitieve afhandeling van de transactie is volgens de Vink-Groep slechts een formaliteit, en deze kort na de jaarwisseling voltooid zijn.
Reactie Vink Kunststoffen
Vink Kunststoffen meldt op haar website het volgende over de overname: ‘Wij zijn positief gestemd over de uiteindelijke overname door Edmundson Distribution Limited. Hiermee krijgt de Vink-groep een eigenaar die beschikt over een ruime ervaring op het gebied van distributie in zijn algemeenheid en van distributie van kunststof halffabricaten in het bijzonder. Door de strategische keus voor Edmundson Distribution Ltd zal Vink de komende jaren nog beter in staat zijn om de kunststof behoeften van haar relaties in te vullen.’