
De kans op een echte winter met dichtgevroren slootjes en kanalen wordt steeds kleiner. De kunststof ijsbaan wordt daarom steeds populairder in Nederland.
De enige fabrikant van deze schaatsbanen, Betech Kunststoffen in Groningen, heeft sinds oktober al meer dan 10.000 vierkante meter aan ijsbaanplaten verkocht aan verhuurders. Via deze bedrijven komen de schaatsbanen terecht op dorpspleinen en kerstmarkten.
Aan het maken van de ijsbanen komt geen ijs te pas. Betech heeft een speciale kunststof ontwikkeld met glijmiddel erin. Zo voelt de baan aan als echt ijs en hoeft er niks op gesmeerd te worden om te kunnen glijden. Volgens de directeur is de kunststofbaan bovendien goedkoper en milieuvriendelijker dan een gewone ijsbaan.
Bron: Nederlands Dagblad