Inzameling plastic in Deventer loopt gesmeerd

Foto van: redactie
Geplaatst door redactie

Van december 2007 tot 1 juni 2008 heeft de gemeente Deventer meegedaan met een landelijke proef om het kunststof verpakkingsmateriaal apart in te zamelen. In totaal is er in die periode 28.000 kilo kunststofverpakkingsmateriaal opgehaald. Op dit moment kunnen de bewoners van het proefgebied het kunststof nog op de gebruikelijke manier aan de weg blijven zetten.

Op dit moment kunnen de bewoners van het proefgebied het kunststof nog op de gebruikelijke manier aan de weg blijven zetten. De gemeente Deventer deed samen met meer dan twintig andere gemeenten mee aan een landelijk proefproject om kunststof verpakkingen apart in te zamelen. Circulus leverde de speciale plastic zakken en Sallcon Groep verzorgt de inzameling. Doel van de proef was om ervaringen op te doen over de vraag hoe de inzameling, het transport, sortering en verwerking het beste kan plaatsvinden. De proef zou eerst tot 1 april duren, maar vanwege het relatieve succes van de proef wordt het kunststof afval nog steeds apart ingezameld in de wijken die meededen.

In deze wijken konden de bewoners hun kunststof verpakkingsafval in een speciale plastic zak doen en dit aan de weg zetten op de dag dat Sallcon langskomt voor het oud papier en glas. De bewoners hebben via Stadspost Deventer een brief met meer informatie ontvangen. Of de separate inzameling van kunststof afval nu een standaardprocedure wordt die bovendien op de hele stad wordt toegepast, was begin juli nog onduidelijk.