SABIC voltooit overname Huntsman

Foto van: redactie
Geplaatst door redactie

Mohamed Al-Mady, vice-voorzitter en CEO van Saudi Basic Industries Corporation (SABIC), en Peter Huntsman, directeur en CEO van Huntsman Corporation hebben bekendgemaakt dat de overname van de Britse basischemicaliën- en polymerenbusiness van Huntsman voltooid is.

De transactie die is afgesloten, houdt in dat SABIC alle aandelen van Huntsman Petrochemicals (UK) Ltd verworven heeft voor een aankoopprijs van US$ 685 miljoen in contanten. Het nieuw opgerichte bedrijf kreeg de naam SABIC UK Petrochemicals.

De overname betekent een belangrijke stap in de globale groeiplannen van SABIC. Met de van Huntsman overgenomen activiteiten wordt de capaciteit van SABIC Europe in aanzienlijke mate vergroot en wordt de sterke thuisbasis van de onderneming in het Koninkrijk Saoedi-Arabië vervolledigd. Alle 850 werknemers van Huntsman Petrochemicals (UK) Ltd gaan over naar SABIC.

De overgenomen productiebedrijven omvatten een kraakinstallatie met een capaciteit van 865 ktpa ethyleen / 400 ktpa propyleen en een aromatenfabriek met een capaciteit van 1,3 miljoen tpa met de bijbehorende logistieke voorzieningen in Wilton en North Tees. SABIC zal de reeds in gang zijnde bouw van een nieuwe polyethyleenfabriek (LDPE) met een capaciteit van 400 ktpa in Wilton, Teesside, voortzetten en voltooien. Deze fabriek zal naar verwachting tegen het einde van 2007 in bedrijf genomen worden.

Al-Mady zei naar aanleiding van de overname: “Het verheugt me dat de toezichthouders hun onvoorwaardelijke goedkeuring aan deze transactie hebben gegeven. Dankzij deze overname zullen wij in staat zijn om onze groei in Europa te versnellen en om onze mondiale positie te versterken. Bovendien realiseren wij hierdoor meerwaarde voor onze klanten.”

Boy Litjens, CEO van SABIC Europe, voegde hieraan toe: “We gaan ons inzetten voor realisering van het volledige potentieel van deze acquisitie en we zullen investeren in dit bedrijf en het verder doen groeien in de toekomst. Daar hoort ook bij voortzetting van de bouw van de nieuwe polyethyleenfabriek. We prijzen ons er gelukkig mee dat we tevens getalenteerde en toegewijde werknemers overgenomen hebben, die we welkom heten in de schoot van SABIC. Waar we nu mee gaan beginnen, is het inpassen en integreren van het nieuwe bedrijf in de organisatie van SABIC Europe.”